Planerar du med sömsmån?
Datum: 2025-03-25 10:38
Fyller du dagarna till bredden i kalendern?
Eller, planerar du “med sömsmån”, som en av deltagarna vid min heldagskurs för Värmdö kommun så elegant beskrev det när hon lämnar luft i kalendern för oförutsedda händelser (och spontana infall)?
Uppfylldes förväntningarna?
Vad tyckte egentligen medarbetarna på Värmdö kommun om vår strukturdag tillsammans? Jo, efteråt skrev min uppdragsgivare Malin Welander, Avdelningschef Bygg- och miljöavdelningen:
“David skapade höga förväntningar på föreläsningen, med ett underhållande, engagerat och strukturerat sätt så tog han oss igenom en heldag om struktur, och lyckades uppfylla våra förväntningar.
För oss som tidigare arbetat mycket med mer mjuka värden kopplat till arbetsmiljö och stressrelaterade frågor var detta en perfekt fortsättning som ger oss konkreta tips och verktyg för att förbättra vardagen på jobbet och skapa utrymme för det som verkligen är viktigt.
En medarbetare sa att det var den bästa föreläsningen han någonsin varit på.”
Fina ord som dessa från mina kunder gör min dag — och många dagar därefter!
Tusen tack, Värmdö kommun!
Boka en strukturkurs också till er
Värmdö kommun bokade min heldags strukturkurs till sin personalkonferens. Vill du att jag håller den också för er?
Det gör jag gärna. Hör av dig, så får du en offert av mig!